• História

• V školskom roku 2022/2023 vstupuje škola do 25. roku svojej existencie. Zriaďovateľom gymnázia je Gréckokatolícke arcibiskupstvo v Prešove. Na základe požiadavky žiadateľa Ministerstvo školstva Slovenskej republiky v Bratislave povolilo dňa 17. marca 1998 zaradiť Gymnázium sv. Jána Zlatoústeho do siete stredných škôl v SR. Za riaditeľku školy bola menovaná Mgr. Nadežda Suchá od 1. apríla 1998. V priestoroch terajšieho gymnázia sídlila školská správa. Keďže MŠ SR súhlasilo so začatím výchovno-vzdelávacieho procesu od 1.9.1998, dňa 12.5.1998 sa uskutočnili prijímacie skúšky uchádzačov o štúdium na našom gymnáziu (110 žiakov). Zriadili sa prvé tri triedy prvého ročníka s počtom 24 žiakov v každej triede.
        Vzhľadom na to, že pavilón "B-2" na ulici Lesnej nebol projektovaný na podmienky výchovno-vzdelávacieho procesu, dňa 1.7.1998 sa začali rozsiahle rekonštrukčné práce, aby miestnosti vyhovovali požadovaným podmienkam a prijatí žiaci mohli nastúpiť v stanovenom čase - 1.9.1998.
        2. september 1998 bol prvým dňom školského roka 1998/99 i prvej kapitoly nášho gymnázia. Slávnostné otvorenie sa začalo svätou liturgiou v gréckokatolíckom chráme, ktorú celebroval generálny vikár Mons. Ján Gajdoš. Po slávnostnom prestrihnutí zelenej stuhy, hlavný celebrant posvätil budovu školy. Po slávnostných príhovoroch pozvaných hostí sa uskutočnila slávnostná recepcia.