• PS 2024

• Odpovede na najčastejšie otázky * Prehľad termínovKritériá PS

INFORMAČNÝ SERVIS PS
        Prihlásenie pomocou rodného čísla:

Informačný servis po prihlásení cez rodné číslo obsahuje: podrobné výsledky PS, pozvánku na PS, rozhodnutia, žiadosť - odvolanie voči neprijatiu, potvrdenie o nastúpení na štúdium. Žiaci prijatí na odvolanie sú informovaní emailom/Edupage, prípadne aj telefonicky, majú vydané nové rozhodnutie v Informačnom servise.
        V prípade problému s prihlásením do Informačného servisu skúste nasledovné kroky:
        - po otvorení úvodnej stránky IS obnovte stránku (Ctrl+R)

VÝSLEDKOVÉ LISTINY PS

FORMULÁR PRE NAHRANIE DOKUMENTOV
        cez formulár nám pošlite diplomy, odvolanie, potvrdenie o nastúpení na štúdium. Vyplnené odvolanie a potvrdenie o nástupe je k dispozícii na stiahnutie v Informačnom servise PS. Formulár vyžaduje prihlásenie gmailovým účtom. Uprednostnite túto možnosť, umožňuje automatickú evidenciu údajov a okamžité potvrdenia prijatia dokumentov. Ak nemôžete použiť formulár, pošlite dokumenty cez Edupage alebo na email skola@gjzhe.svcmi.sk

FORMULÁR PRE VÝBER CUDZÍCH JAZYKOV

POSTUP PRE PRIJATÝCH ŽIAKOV
        1. Po prihlásení do Informačného servisu PS si stiahnite "Potvrdenie o nastúpení na štúdium".
        2. Vyznačte v potvrdení príslušné rozhodnutie, nehodiacu sa možnosť vymažte.
            Na príslušnom mieste doplňte miesto a dátum, potvrdenie vytlačte a doplňte podpis zákonného zástupcu.
        3. Potvrdenie (sken alebo foto) čím skôr nahrajte cez online formulár, ak nemáte gmail účet, pošlite cez Edupage alebo na email
            skola@gjzhe.svcmi.sk
        4. Ak nastupujete na štúdium, vyplňte online formulár Výber cudzích jazykov. Vaše povinnosti v rámci PS sú týmto splnené.
        5. Ak nenastupujete na štúdium a poslali ste nám dokument v bode 3, Vaše povinnosti v rámci PS sú týmto splnené.

Ak žiak potvrdil nástup na našu školu a neskôr je prijatý na štúdium na inej škole, ihneď oznámi túto skutočnosť odoslaním potvrdenia o nenastúpení na štúdium.

POSTUP PRE ŽIAKOV NEPRIJATÝCH PRE NEDOSTATOK MIESTA,
        KTORÍ MAJÚ ZÁUJEM PODAŤ ODVOLANIE

Zákonný zástupca môže podať odvolanie voči neprijatiu na štúdium do 5 dní odo dňa doručenia rozhodnutia.
        1. Po prihlásení do Informačného servisu PS si stiahnite "Odvolanie".
            Na príslušnom mieste doplňte miesto a dátum, odvolanie vytlačte a doplňte podpis zákonného zástupcu.
        2. Odvolanie (sken alebo foto) čím skôr nahrajte cez online formulár, ak nemáte gmail účet, pošlite cez Edupage alebo na email
            skola@gjzhe.svcmi.sk. Čakajte na rozhodnutie o prijatí na odvolanie, informácie o prijatí budú priebežne aktualizované.
        3. Ak sa dozviete, že ste prijatý na odvolanie (v Informačnom servise / emailom / telefonicky), po prihlásení do Informačného servisu PS
            si stiahnite "Potvrdenie o nastúpení na štúdium".
        4. Vyznačte v potvrdení príslušné rozhodnutie, nehodiacu sa možnosť vymažte.
        5. Potvrdenie (sken alebo foto) čím skôr nahrajte cez online formulár, ak nemáte gmail účet, pošlite pošlite cez Edupage alebo na email
            skola@gjzhe.svcmi.sk
        6. Ak nastupujete na štúdium, vyplňte online formulár Výber cudzích jazykov. Vaše povinnosti v rámci PS sú týmto splnené.
        7. Ak nenastupujete na štúdium a poslali ste nám dokument v bode 5, Vaše povinnosti v rámci PS sú týmto splnené.